PROMOCJE SERWISOWE

Wymiana klocków hamulcowych

Krótsza droga hamowania ze stabilnym torem jazdy, także w ekstremalnych sytuacjach

Cena tył od: 800 zł*

Cena przód od: 700 zł*

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

 

Wymiana ogumienia

Dlaczego sezonowa wymiana ogumienia jest tak ważna?

Opony zimowe i letnie mają inną budowę oraz skład, które wpływają na ich właściwości jezdne w wysokiej i niskiej temperaturze oraz po śniegu, na suchej nawierzchni czy w deszczu. Usługa wymiany opon z wyważeniem (dla opon w rozmiarze 16”)

Cena od: 120 zł*

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

Klimatyzacja: czyszczenie z wymianą filtra przeciwpyłkowego

Regularnie serwisując klimatyzację zapewniasz sobie komfort w letnie, upalne dni, gdy sprawna klimatyzacja szybko poprawia warunki podróżowania. Serwisowana klimatyzacja oczyszcza powietrze z pyłków roślin, bakterii oraz wirusów. Ponadto, zwiększasz swoje bezpieczeństwo, ponieważ w przypadku niesprawnej klimatyzacji, a w konsekwencji podróży w nagrzanym samochodzie stajesz się szybciej zmęczony i opóźnia się Twoja reakcja. Dodatkowo klimatyzacja osusza powietrze wewnątrz auta, dzięki czemu nie parują szyby, co przekłada się na lepsza widoczność zimą i jesienią.

Cena od: 400 zł*

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

Sprawdź stan układu zawieszenia

Regularnie kontrolując stan układu zawieszenia zyskujesz przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Jazda z niesprawnym zawieszeniem jest niebezpieczna oraz ma wpływ na trwałość całego układu. Kontroli nie można przeprowadzić samodzielnie, należy skorzystać z pomocy fachowcy dysponującego doświadczeniem i odpowiednim sprzętem do diagnostyki. Jeśli zaobserwujesz np. stuki, zgrzyty i inne nietypowe odgłosy z zawieszenia, albo wydłużoną drogę hamowania czy niestabilność w jeździe po zakrętach – koniecznie zleć kontrolę układu zawieszenia. Amortyzatory to części ważne dla bezpieczeństwa, które przyczyniają się do utrzymania stabilnego toru jazdy. Zużyte amortyzatory to: – dłuższa droga hamowania, – większe ryzyko poślizgu na mokrej nawierzchni, – drgania i podatność na boczny wiatr, – niższy komfort - szybsze zużycie opon, – negatywny wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa ABS i ESP. Regularnej kontroli, tj. co 2 lata, powinna podlegać także geometria zawieszenia

Cena od: 450 zł*

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

Pamiętaj aby zadbać o silnik

Regularnie wymieniaj olej

Wymieniając u nas regularnie olej silnikowy, zyskujesz dłuższą żywotność silnika, dzięki substancjom dodatkowym utrzymującym go w czystości i zapobiegającym tworzeniu się szlamu.

Zadbaj o rozrząd

Dlaczego wymiana rozrządu jest tak ważna? Uszkodzenie paska rozrządu zawsze kończy się poważnymi konsekwencjami. Gdy nastąpi jego zerwanie w wielu przypadkach uszkodzeniu ulega silnik – zwykle dochodzi do wygięcia zaworów. Może to skutkować koniecznością generalnego remontu lub wymianą głowicy. Na dodatek może okazać się, że silnik po naprawie głowicy nie pracuje tak dobrze, jak przed awarią, a wtedy konieczna jest wymiana całego silnika.

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

Skrzynia DSG

Korzystając na co dzień ze skrzyni biegów DSG ważne jest aby: – unikać ruszania z pełną mocą – odczekać chwilę przed ruszaniem, w przypadku ujemnej temperatury powietrza, a przez pierwszych kilka kilometrów jechać płynnie, nie korzystając z wysokich obrotów silnika – zmieniać przełożenia (między P, R, N a D) tylko po całkowitym zatrzymaniu samochodu – unikać, stojąc w korku przełożenia z D na N lub P – w przypadku jazdy w górach, na zjazdach wybierać manualny tryb zmiany biegów i dobierać przełożenia do prędkości obrotowej silnika – tzw. „hamowanie silnikiem” pozwoli uniknąć ciągłego korzystania z pedału hamulca – przestrzegać zaleceń serwisowych i zlecać serwis skrzyni DSG Autoryzowanym Serwisom 

*szczegóły u Doradcy Serwisowego

Ozonowanie gratis od Żagiel Auto przy każdej usłudze